Hepening WAPFiN do filmu "Egzorcyzmy Emily Rose". III Wałbrzyski Przegląd Filmów Niekonwencjonalnych dobiegł końca. Tegoroczny WAPFIN zakończył się sukcesem Dawid Rycąbela i jego filmu Terror. - W strugach deszczu, ale dotrwaliśmy do końca. III Wałbrzyski Przegląd Filmów Niekonwencjonalnych należy uznać za zamknięty. 1500 złotych i wysokiej klasy przenośne DVD otrzymał Dawid Rycąbel z Proboszczowa za produkcję Error. Twórca nie krył zadowolenia, gdy przewodniczący jury Kazimierz Korolczuk (fotograf, reporter filmowy) odczytał jego nazwisko tuż po słowach: jury postanowiło przyznać wyłącznie główną nagrodę – relacjonuje Jarosław Huzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, który był organizatorem WAPFIN 2008. Nagrodzony film ukazuje przemieszanie jawy z fikcją. Młody maniak komputerowy tak jest pochłonięty wirtualną rzeczywistością, że do końca nie wie, kiedy staje się głównym bohaterem gry, dobrze znanej starszym komputerowcom jeszcze z czasów Commodore. Toczy pojedynek niczym główny bohater Matrixa.
- W tym roku na hasło produkcja z dreszczykiem odpowiedziało siedmiu twórców kina niezależnego. Mam świadomość, że kryterium nie było proste, ale w naszym konkursie nie chcemy otwierać furtki dla filmów wielotematycznych, wcześniej już ocenionych i być może nagrodzonych - tłumaczy Jarosław Buzarewicz, który zasiadał w jury. Jak dodaje Daniel Wudniak z TVN (członek jury), filmy offowe pomimo tego, że są niskobudżetowe również muszą wyróżniać się odpowiednim poziomem, powinny być przekazem własnej artystycznej wizji świata, czego w pozostałych produkcja zabrakło. Stąd też w tym, roku jury zdecydowało się wyłącznie na jedną nagrodę. I choć lało momentami, publiczność wciśnięta pod spory namiot dotrwała do końca przeglądu. Przed filmem nagrodzonym na ostatnim już tego lata seansie letniego, acz często mokrego kina plenerowego, Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprezentował produkcję tajlandzką z 2004 roku – Shutter (Widmo). Wcześniej na ulicach Wałbrzycha i Szczawna Zdroju pojawiły się zjawy. WaPFIN był już po raz drugi współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Źródło: (RAD) / 30minut
Z przyjemnością informujemy, że Park Aktywności Czarodziejska Góra w Jedlinie-Zdroju nawiązał współpracę z Kolejami Dolnośląskimi S.A. Dzięki podpisanej umowie z Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, pasażerowie podróżujący pociągami tej spółki mogą teraz podziwiać 15-sekundowy spot promujący atrakcje naszego miasta na 100 ekranach w pociągach!
czytaj więcejOd koncertów na świeżym powietrzu po magiczne spektakle i ciche dyskoteki – Jedlina-Zdrój zaprasza na trzy dni pełne emocji i dobrej zabawy dla całej rodziny. Na scenie między innymi Paulina Lenda – uczestniczka popularnego show „Mam Talent”, która oczaruje publiczność charakterystycznym, mocnym głosem.
czytaj więcejŻłobek Miejski w Jedlinie-Zdroju rozpoczął rekrutację do nowo powstałej grupy żłobkowej. Dzięki inwestycji Miasta Jedlina-Zdrój, w ramach zadania pn. „Rozbudowa Żłobka Miejskiego w Jedlinie-Zdroju – utworzenie 10 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3”, współfinansowanej z programu Maluch + 2022 – 2029. Na potrzeby placówki przystosowano salę, pomieszczenie gospodarcze oraz wózkarnię.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy na kameralne obchody 217 rocznicy II-giej Bitwy pod Strugą z 15 maja 1807 roku.
W obchodach będą uczestniczyli przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej - Baterii Organicznej Artylerii Konnej I Pułku Strzelców Konnych Woysk Xsięstwa Warszawskiego.
28 lipca 2024 roku
start: Dworzysko, al. Spacerowa 22, Szczawno-Zdrój
Startujemy z aktywacją zapisów.
Zapisy dorośli, limit 500 zawodników. online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php…
Zapisy dzieci, limit 300 zawodników. online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php…
Zapraszamy!