sowie

Uzdrowiska w okolicach Wałbrzycha, Jedlina-Zdrój, Szczawno Zdrój

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-17 16:42

Ostatni komentarz: Piotrze. I nikt więcej nie skomentował tematu obwodnicy Głuszycy.Teraz jest tragicznie a ma być jeszcze gorzej- kilkanaście tysięcy pojazdów pod naszymi oknami i takie życie fundują nam decydenci.
dodany: 2009.01.07 19:28:53
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Projekt Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój
2018-09-27 15:47

Klub MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój po udanym projekcie dotyczącym przekazania defibrylatora AED na Halę Sportową w Szczawnie-Zdroju i przeszkoleniu 50 dzieci z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, chciałby dalej kontynuować swoją działalność w tym kierunku.


Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Realne Marzenia” z Olkusza złożyliśmy wniosek w programie PZU PomocToMoc - www.pomoctomoc.pzu.pl dotyczący zorganizowania w Szczawnie-Zdroju szkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z wykorzystaniem innowacyjnego symulatora w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz zakup 12 defibrylatorów AED, które rozlokowane zostaną w kluczowych dla miasta miejscach. Nasz projekt zakłada przeszkolenie z pierwszej pomocy 300 osób mieszkających, uczących się i pracujących w Szczawnie-Zdroju. Będą to uczniowie szkół, pracownicy Urzędu Miasta, Biblioteki, czy też mieszkańcy Uzdrowiska.

Złożenie wniosku do programu PomocToMoc poprzedziły konsultacje społeczne, w których otrzymaliśmy kilka pozytywnych odpowiedzi, że przeprowadzenie kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej w naszej gminie jest jak najbardziej zasadne i potrzebne. Różne środowiska wyrażają poparcie i chęć udziału w organizowanym przez nas szkoleniu (Urząd Gminy, Biblioteka, Szkoła, Stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój i Szczawno Zdrój Możliwości, Przychodnia, mieszkańcy Szczawna-Zdroju) w przypadku jego realizacji. Społeczność Szczawna-Zdroju czuje bowiem potrzebę nieustannego kształcenia się w tematyce udzielania pierwszej pomocy, bowiem każda sytuacja, gdzie trzeba udzielić pierwszej pomocy jest stresująca i każde kolejne szkolenie pomoże uczestnikom opanować stres i nerwy w sytuacjach, gdzie faktycznie będzie potrzebna ich pomoc. Technologia VR pozwala na odbycie szkolenia w wymiarze 3D. Nabycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, może przydać się kursantom na każdym etapie ich życia. Nie można określić kiedy to nastąpi i najlepiej, aby takich sytuacji było jak najmniej. Niestety, zagrożenia czyhają na nas wszędzie i musimy być przygotowani w każdym momencie życia, aby stawić im czoła.

O tym, czy projekt „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” znajdzie uznanie w oczach PZU i zostanie sfinansowany dowiemy się do 10 października. Oprócz oceny czysto merytorycznej projektu, wpływ na jego akceptację ze strony organizatorów, może mieć fakt, czy projekt jest „popularny” wśród mieszkańców, mediów i osób chcących w nim uczestniczyć. W związku z tym proszę o udostępnienie tej informacji na Waszych portalach, a wszystkich odbiorców o polubienie naszego projektu na stronie www.pomoctomoc.pzu.pl/node/427 , gdzie wspólnie możemy pokazać, jak ważna jest dla nas wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy, która niejednokrotnie może uratować komuś życie. Gdyby udało się wdrożyć nasz projekt w życie, stalibyśmy się jedną z bazpieczniejszych, jak nie najbezpieczniejszych gmin w Polsce, pod względem wyposażenia w AED i przeszkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. #RazemMożemyWięcej

Dziękuję za wsparcie



Autor: Paweł Danielak


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: